Новиков Андрей Владимирович

Председатель Запорожского генеалогического общества.

 
Стаття з книги:
Знаменні та пам’ятні дати Запоріжжя на 2019 рік : календар і короткі довідки з бібліографічними списками / [КЗ «ЗОУНБ» ЗОР ; уклад. І. В. Шершньова; відповід. за випуск О. В. Волкова]. — Запоріжжя : СТАТУС, 2018. — 568 с.

 
05.05.2019 – 60 років Андрію Володимировичу Новікову (05.05.1959, м. Запоріжжя), краєзнавцю, голові Запорізького генеалогічного товариства.

 
Андрій Володимирович Новіков народився 5 травня 1959 р. в м. Запоріжжі. Навчався в запорізькій восьмирічній школі № 51, потім вступив до Запорізького технікуму електронних приладів. У 1978–1980 рр. служив в армії. Після демобілізації працював на Запорізькому заводі напівпровідникових приладів ім. 50-річчя СРСР ВО «Гамма», а з 1984 р. на заводі «Радіоприлад».

 
1987 р. закінчив Запорізький машинобудівний інститут, факультет електронної техніки, і почав працювати в Запорізькому центрі стандартизації та метрології інженером першої категорії, а з 1993 р. й до виходу на пенсію був приватним підприємцем.

 
Згодом до сфери його інтересів потрапляє краєзнавство, генеалогія. Він із захопленням вивчає родоводи відомих людей Запоріжжя та інших міст, у тому числі й з-за кордону. Він уже дослідив більше двохсот родоводів. З 2003 р. Андрій Володимирович очолює Запорізьке генеалогічне товариство, яке проводить свої засідання у відділі краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки.

 
Він брав активну участь у підготовці святкування 200-річчя с. Гусарка Більмацького району, входив до складу делегації жителів споріднених сіл, яка відвідала селище Красне Смоленської області, звідки більше 200 років тому прибули до Приазов’я перші переселенці й заснували села Гусарка, Більманка, Гайчул (Новоукраїнка), Темрюк (Старченкове).

 
Андрій Володимирович видав книги з історії с. Гусарка й про родину Новікових. Підготував до друку книги з історії с. Велика Білозерка, м. Кам’янка-Дніпровська та Кам’янcько-Дніпровського району області.
(Г. М. Нагорна)

 
Окремі видання:
Гусарка : статьи и документы по истории села. — 2-е, изд., доп. / авт. – сост. А. В. Новиков. — Запорожье : СТАТУС, 2018. — 588 с.
Гусарка : статьи и документы по истории села / авт. – сост. А. В. Новиков. — Запорожье : Дикое Поле, 2007. — 462 с. : ил.
Новиковы : семейная история в документах / авт. – сост. А. В. Новиков. — Запорожье : СТАТУС, 2017. — 594 с.

 
Література та інтернет-ресурси:
Кузнецова, А. Мастер составления родословных // Надежда. — 2010. — 25 июня (№ 26). — С. 14.
Прохоров, В. Є така наука – генеалогія // Рідний край. — 2010. — 3 берез. (№ 17). — С. 2.
Туркин, А. Генеалогия : кто мы и откуда // Портмоне. — 2010. — 27 апр. (№ 8). — С. 13.
Новіков Андрій Володимирович [Електронний ресурс]. — Режим доступу до статті : http://andrey.novikov.ua
Запорожское генеалогическое общество [Электронный ресурс]. — Режим доступа к статье : http://zgo.novikov.ua
Генеалогия в Украине [Электронный ресурс]. — Режим доступа к статье : http://www.genealogy.zp.ua

  
Больше информации можно прочитать на страницах автора:
Андрей Новиков в Facebook
Группа «Семейная история» в Facebook